Wycieczka na Mazury

Dnia 19 czerwca 2023 roku grupa 44 uczniów z klas 1A, 1B oraz 1C Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce wyruszyła na wycieczkę szkolną na Mazury. Opiekunami podczas wyjazdu byli p. dyrektor Ewa Karkowska, p. Zbigniew Stępień oraz p. Hadrian Ślusarski.

Podróż rozpoczęła się we wczesnych godzinach porannych, o 4.30. Dzięki temu już o godzinie 10.00 dotarliśmy do Muzeum w Mrągowie, gdzie mieliśmy okazję poznać historię dawnych ludów zamieszkujących te tereny i zobaczyć odkryty na tym terenie niezwykły skarb.

O godzinie 13.00 zjawiliśmy się w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, gdzie mogliśmy poznać tajniki zanikających już zawodów. O 14.30 odwiedziliśmy Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie – była to niezwykła wizyta nie tylko ze względu na możliwość zobaczenia ciekawych wystaw, ale i ze względu na niezwykłych przewodników, którzy niemal całe swoje życie poświęcili kolei. Ostatnim punktem programu muzealnego tego dnia była wizyta w Cerkwi w Bajorach. Wieczorem, po przybyciu do ośrodka Piękny Brzeg, mieliśmy okazję wykąpać się w jeziorze Święcajty i rozegrać turniej siatkówki plażowej.

Dnia 20 czerwca uczniowie mieli okazję przeżyć prawdziwą przygodę: całodzienny rejs po jeziorach Mamry i Święcajty na pokładzie żaglówek. Słoneczna pogoda sprawiła, że rejs był bardzo udany.

Dnia 21 czerwca odwiedziliśmy Tykocin, gdzie zobaczyliśmy historyczne centrum miasta oraz odwiedziliśmy Muzeum w Tykocinie. Wizyta w synagodze dała nam możliwość zetknięcia się z religią oraz kulturą żydowską.

W wycieczce mogła wziąć udział tak duża grupa uczniów właśnie dzięki dofinansowaniu z programu Poznaj Polskę. Na Mazury na pewno jeszcze wrócimy!

Inne wpisy