„Odkrywaliście tajemnice świata!”- uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

„(…) mierzyliście się z wyzwaniami, a przede wszystkim poznawaliście siebie i swoje możliwości (…) Każdy z was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach!”

Tak brzmiały słowa Pani Dyrektor, Ewy Karkowskiej, skierowane do uczniów wareckiego LO, ostatniego dnia szkoły.

Ta ważna i jakże wesoła uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele św. Mikołaja w Warce. Następnie uczniowie i pracownicy liceum spotkali się wspólnie z przybyłymi gośćmi, na auli szkolnej, by wyrazić wzajemne podziękowania i uhonorować najlepszych uczniów. Wśród obecnych na tym spotkaniu znaleźli się także: Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak, radni powiatu grójeckiego – Andrzej Zaręba, Jan Madej, Cezary Kołodziejski oraz sponsorzy nagród konkursowych za udział w projekcie „Lokalnie ekologiczni” – z Nadleśnictwa Dobieszyn Pan Grzegorz Drela i leśniczy Jarosław Wróblewski, z Zakładu Usług Komunalnych w Warce – Pani Magdalena Maslanek. Po wygłoszonych przemówieniach, podziękowaniach skierowanych do uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców nastąpił bardzo miły moment, wręczenie stypendiów naukowych oraz nagród za najlepsze wyniki w nauce, wzorowe i bardzo dobre zachowanie, za działalność na rzecz szkoły, za stuprocentową frekwencję oraz za konkursy. Najlepsi uczniowie w szkole podchodzili „na podium” wraz ze swoimi rodzicami, którzy otrzymali listy gratulacyjne.

W tym roku szkolnym uczennicą o najwyższej średniej ocen okazała się Julia Dyga z klasy 3b. Jej średnia to 5,77 i tym samym została ona nagrodzona Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Średnie ocen powyżej 5,00 uzyskali również: Oliwia Cichońska z kl. 3b, Kamil Ślusarski – kl. 2a, Aleksandra Kubicka – kl. 3b, Karolina Cyngot – kl. 3a, Kacper Suliński – kl. 3b, Piotr Dyga – kl. 1c, Bartłomiej Kaczmarczyk – kl. 1c. Świadectwa z czerwonym paskiem uzyskało trzydziestu uczniów naszej szkoły. Stypendia Starosty Powiatu Grójeckiego przyznano 29 licealistom.

Następnie wyróżniono nagrodami uczniów, którzy nie opuścili żadnego dnia w szkole oraz takich, którzy przez cały rok byli szczególnie aktywni w życiu liceum. Przyznano także książkowe trofea za najlepsze prace w konkursie literackim „Dwa końce języka” i „Odsłony Szymborskiej”.

Na koniec sponsorzy konkursu na plakat „Stawiam na lokalne EKO” w ramach projektu „Lokalnie ekologiczni” realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A oraz LO w Warce, wręczyli cenne nagrody uczniom, którzy zajęli trzy najwyższe miejsca i wyróżnienia:  I miejsce – Rafał Bojarski z kl. 1b, II  miejsce Wiktor Borowski – kl. Ic, III miejsce – Kinga Snopczyńska z kl. Ic. Nagrodami były tu ogromne hulajnogi elektryczne i hulajnoga wyczynowa. Za wyróżnienia natomiast uczniowie zostali obdarowani słuchawkami – Marta Ulijasz z kl. 1a, Lena Wrzosek z kl. 1a, Marianna Regulska z kl. Ia.

 „ Drodzy Uczniowie, Mikołaj Kopernik, patron 2023 roku, twierdził, że dążeniem uczonego, o ile tylko ludzkiemu rozumowi pozwala na to Bóg, jest szukanie we wszystkim prawdy. Wartość, jaką wskazał ten wielki Polak, nie jest jednakże celem wyłącznie wybitnych naukowców. To najlepsza z dróg zdobywania wiedzy o otaczającej rzeczywistości, jak i o sobie samym. Z całego serca życzę Wam, aby nadchodzące wakacje, ale też dalsze etapy edukacji, stały się zachętą do pogłębiania zainteresowań, wzmacniania talentów i realizacji marzeń, a przede wszystkim, aby sprzyjały odkrywaniu piękna świata.”

Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek

Przygody nadszedł czas! Do zobaczenia we wrześniu – silniejsi, bo bogatsi w doświadczenia! Uzbrojeni w rumiany uśmiech i odważne marzenia! Tyle będzie do zrobienia!

Inne wpisy