Czy BARANEK zjadł RÓŻĘ?

To ostatnie słowa, jakie padły w spektaklu przygotowanym przez Koło teatralne LO Warka WYSO(c)KI POZIOM na podstawie książki Antoine de Saint-Exupery „MAŁY KSIĄŻĘ”, na który zapraszała Pani Dyrektor szkoły Ewa Karkowska i Ks Piotr Jaworski – „reżyserskie oko” całego przedstawienia.


Choć losy głównego bohatera w tej sztuce przypominają fantastyczną bajkę, to tak naprawdę jest to opowieść o miłości i przyjaźni oraz zepsuciu moralnym świata osób dorosłych. Dostrzec w niej można jak dochodzi do zderzenia dwóch światów: dzieci i dorosłych.

W trakcie przedstawienia Mały Książę (Mateusz Miganowski) podróżuje po nieznanych planetach spotykając dorosłych (Aleksandra Koral, Wiktoria Twardowska, Zuzanna Urbańska, Zuzanna Zdrojek) i dowiaduje się prawdy na temat świata i ludzi. W ten sposób poznaje żmiję (Lena Wrzosek), pilota (Damian Włodarczyk), króla (Igor Wrona), próżną (Wiktoria Badowska), bankiera (Bartłomiej Kaczmarczyk), pijaka (Zofia Twardowska), latarnika (Kamil Fronczek), geografa (Szymon Nowak) oraz liska (Julia Biedrzycka), a na koniec swej wędrówki powraca jednak na swoją planetę do RÓŻY (Martyna Gruszczyńska), którą tam pozostawił.

Sztuka w wykonaniu starej/nowej obsady Koła Teatralnego, to naprawdę wyjątkowa opowieść ze względu na bogactwo zawartej w niej treści. Porusza najważniejsze kwestie życia człowieka: miłość, przyjaźń, nadzieję, odpowiedzialność. Prezentuje różnice w odczuwaniu wielu bodźców przez dorosłych i przez dzieci, a także niezwykłą wrażliwość najmłodszych na niewinność i czystość uczuć. Pani Dyrektor LO im. Piotra Wysockiego w Warce oraz nauczyciele mogą być dumni z takich podopiecznych.

W dniach 14 i 16 czerwca 2023 r. o godz. 11.00 w LO im. P. Wysockiego w Warce odbyły się spektakle dla szkół podstawowych,
a 16 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 odbył się spektakl otwarty.

Na podstawie recenzji Pani Jadwigi Teresy Supłacz-Chromińskiej.

Inne wpisy