PRZEDSZKOLAKI W LICEUM

Autorzy: Teresa Ciak

Temat: „Przedszkolaki w Liceum”

Czas trwania: II semestr

Opis projektu: Etap pierwszy: Przygotowanie przez Panią Teresę Ciak uczniów LO im. Piotra Wysockiego w Warce do wykonywania doświadczeń podczas pokazu. Etap drugi: Udział dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce w pokazie doświadczeń chemicznych. Przeprowadzanie eksperymentów przez przedszkolaki pod kierunkiem Pani Teresy Ciak oraz uczniów LO Warka.

Czytaj więcej

TYDZIEŃ NETYKIETY

Autorzy: Oliwia Kołodziejska, Julia Orłowska, Marta Chmielewska pod nadzorem Honoraty Norberciak

Temat: „Tydzień Netykiety”

Czas trwania: 06.06.2022 – 10.06.2022

Opis projektu: Pierwszego dnia uczniowie zostali zapoznani z pojęciem „netykieta” i ogłoszony został konkurs na najlepszy plakat „Hejt w Internecie! Jak sobie z nim radzić?”, którego zwycięzców ogłoszono w piątek. Drugiego dnia każda osoba mogła wziąć udział w ankiecie badającej doświadczenia uczniów z hejtem. Jej wyniki udostępniono ostatniego dnia projektu. Trzeciego dnia uczniowie tworzyli plakaty konkursowe. Czwartego dnia organizatorzy przygotowali motywujące hasła, do losowania których zostali zaproszeni wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły.

Czytaj więcej

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Autorzy: Weronika Mućka, Ewa Alberska, Kinga Białoskórska, Zuzanna Janowska pod nadzorem Honoraty Norberciak

Temat: „Tydzień Życzliwości”

Czas trwania: 04.10.2021 – 108.10.2021

Opis projektu: Pierwszego dnia szkołę ozdobiono kolorowymi balonami i motywującymi hasłami. Drugiego dnia organizatorzy przygotowali krótkie myśli na dobry dzień, do losowania których zostali zaproszeni wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły. Trzeciego dnia przeprowadzono ankietę, która dotyczyła mowy nienawiści. Czwartego dnia na szkolnych korytarzach pojawiły się brystole, na których każdy uczeń mógł napisać, bądź namalować coś, co stanie się motywacją dla innych. Piątego dnia każdy dostał wyzwanie – wylosować daną osobę z klasy, a potem zrobić sobie z nią zdjęcie, uśmiechnąć się do niej, czy ją przytulić. Pojawiły się także skrzynki z jabłkami dla wszystkich uczniów.

Czytaj więcej

Skip to content