Autorzy: Honorata Norberciak, Joanna Leśnowolska oraz uczniowie klas 1b, 1d, 1c
Temat: „Tydzień Życzliwości i Bezpiecznego Internetu”
Czas trwania: 20.11.23 – 25.11.23
Cele projektu:
– Odpowiedzialne korzystanie z Internetu,
-Ochrona własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online
-Właściwe reagowanie na e-przemoc.
Opis projektu:
W pierwszej części działań uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w e-szkoleniach na temat:
-Anonimowość w sieci
-Cyberprzemoc w grach internetowcych
-Przyśmiewcze serwisy internetowe
-Twórca w sieci
-Kompromitujące nagrania
Uczniowie mieli możliwość udziału w konferencjach online dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
Na lekcjach informatyki odbyły się pogadanki na temat tworzenia wizerunku w sieci i jego wpływu na późniejsze życie.
W drugiej części projektu w szkole odbyły się działania happingowe. Została zorganizowana fotobudka, międzyklasowy konkurs wiedzy o cyberbezpieczeństwie, pozdrowienia we wszystkich językach świata oraz we wszystkich salach lekcyjnych pojawiły się hasła motywujące.
Autorzy: Teresa Ciak
Temat: „Przedszkolaki w Liceum”
Czas trwania: II semestr
Opis projektu: Etap pierwszy: Przygotowanie przez Panią Teresę Ciak uczniów LO im. Piotra Wysockiego w Warce do wykonywania doświadczeń podczas pokazu. Etap drugi: Udział dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce w pokazie doświadczeń chemicznych. Przeprowadzanie eksperymentów przez przedszkolaki pod kierunkiem Pani Teresy Ciak oraz uczniów LO Warka.
Autorzy: Oliwia Kołodziejska, Julia Orłowska, Marta Chmielewska pod nadzorem Honoraty Norberciak
Temat: „Tydzień Netykiety”
Czas trwania: 06.06.2022 – 10.06.2022
Opis projektu: Pierwszego dnia uczniowie zostali zapoznani z pojęciem „netykieta” i ogłoszony został konkurs na najlepszy plakat „Hejt w Internecie! Jak sobie z nim radzić?”, którego zwycięzców ogłoszono w piątek. Drugiego dnia każda osoba mogła wziąć udział w ankiecie badającej doświadczenia uczniów z hejtem. Jej wyniki udostępniono ostatniego dnia projektu. Trzeciego dnia uczniowie tworzyli plakaty konkursowe. Czwartego dnia organizatorzy przygotowali motywujące hasła, do losowania których zostali zaproszeni wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły.
Autorzy: Weronika Mućka, Ewa Alberska, Kinga Białoskórska, Zuzanna Janowska pod nadzorem Honoraty Norberciak
Temat: „Tydzień Życzliwości”
Czas trwania: 04.10.2021 – 108.10.2021
Opis projektu: Pierwszego dnia szkołę ozdobiono kolorowymi balonami i motywującymi hasłami. Drugiego dnia organizatorzy przygotowali krótkie myśli na dobry dzień, do losowania których zostali zaproszeni wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły. Trzeciego dnia przeprowadzono ankietę, która dotyczyła mowy nienawiści. Czwartego dnia na szkolnych korytarzach pojawiły się brystole, na których każdy uczeń mógł napisać, bądź namalować coś, co stanie się motywacją dla innych. Piątego dnia każdy dostał wyzwanie – wylosować daną osobę z klasy, a potem zrobić sobie z nią zdjęcie, uśmiechnąć się do niej, czy ją przytulić. Pojawiły się także skrzynki z jabłkami dla wszystkich uczniów.