INTERNETOWY KONKURS – MATEMATYCZNE POJEDYNKI

Matematyczne Pojedynki to internetowy konkurs odbywający się poprzez Zooma. Modyfikacją jaką wprowadziliśmy w tym roku jest etap Preeliminacji, w którym rozwiązania zadań należy przesłać do 13 listopada. Pozostałe etapy odbywają się 19-20 listopada. Nasz Konkurs jest atrakcyjny ze względu na swoją formułę, gdzie podczas etapu Pojedynków uczestnicy walczą 1 na 1 rozwiązując zadania.

(z)Łam-i-główki to również konkurs internetowy. Jest on podzielony na 6 tur odbywających się co tydzień. Pierwsza tura rozpocznie się 17 września, natomiast ostatnia zakończy się 29 października. Do ostatecznej punktacji będzie branych pod uwagę 5 najlepszych tur. Zadania dostosowane będą do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rozwiązywaniem łamigłówek, więc zachęcamy do udziału każdego. 

Prosimy, aby informację o Konkursach przekazać uczniom.  Po więcej informacji oraz przykładowe zadania zapraszamy na naszą stronę internetową http://knm.im.pwr.wroc.pl/ Warto również śledzić wydarzenie (z)Łam-i-główki oraz fanpage’a Matematycznych Pojedynków na Facebooku.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Zarząd Koła Naukowego Matematyki Politechniki Wrocławskiej

WYKŁADY POPULARNONAUKOWE

Cykl wykładów popularnonaukowych „INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA WOKÓŁ NAS” to seria interesujących wykładów popularnonaukowych.

Wykłady głoszone dotychczas:

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Wydziału Inżynierii Biomedycznej: www.polsl.pl/rib

STUDIUJ NA UNIWERSYTETACH ZA GRANICĄ

Our Future Foundation -Wspieramy polską młodzież w drodze na światowej klasy uniwersytety

Celem programu mentoringowego Fundacji jest kompleksowe wsparcie zdolnych uczniów na ich drodze na najlepsze uczelnie w USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Niemczech i Włoszech. Podopieczni w wieku 15-19 lat, wyłonieni w procesie kwalifikacji, pozostają pod opieką doświadczonych tutorów – studentów prestiżowych światowych uniwersytetów (m.in. University of Oxford, University of Cambridge, czy Harvard University), którzy w trakcie indywidualnych spotkań pomogą w wyborze uczelni i kierunku oraz w przejściu złożonego procesu aplikacji. Doradzą także przy rozpoczęciu odpowiedniej ścieżki kariery, a przede wszystkim pozwolą zdobyć cenną wiedzę „z pierwszej ręki” na temat studiów za granicą. Wskażą również dodatkowe możliwości finansowania zagranicznej edukacji.

Skip to content