Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 17.10.2022 roku z okazji Dnia edukacji Narodowej uczniowie naszego liceum zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne oraz poczucie humoru w zróżnicowanych tematycznie występach artystycznych.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Angelika Garczyńska (IV b), która złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom naszego liceum z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz zapowiedziała uczestników szkolnej Familiady według scenariusza Wiktorii Strupińskiej i Wiktorii Zapaśnik . Drużyna ‘Częmpionów’ składała się z nauczycieli a drużyna ‘Uczniów’ była reprezentowana przez Zuzannę Jaworską (IV a), Kacpra Wieczorka ((III b), Kamila Fronczka (II a) oraz Maję Janusik z klasy I c. W teleturnieju zadawano pytania z różnych dziedzin. Głosem była Wiktoria Zapaśnik (III a) a prowadzącym Paweł Szymaniak (III b). Wygrała drużyna ‘Częmpionów” w następującym składzie: pani dyrektor Ewa Karkowska, pan Zbigniew Stępień, pan Hadrian Ślusarski oraz pan Janusz Rejnchard. Zwycięzcy podziękowali rywalom za wyrównaną walkę oraz przeznaczyli nagrodę na cele charytatywne, czyli oddali ją publiczności. Tablice z odpowiedziami przygotowała Zuzanna Orzechowska (II a), Sandra Lech (II a), Sandra Kowalska (II a) oraz Dominika Kowalska (II a). Wiktoria Wardziak (IV a) liczyła punkty, osobą odpowiedzialną za pokazywanie odpowiedzi była Zuzanna Czerwińska (IV a). Wiktoria Zapaśnik z II a i Amelia Kołacz z IV b pokazywały tablice ‘Śmiech’ i ‘Brawo’.

W kolejnym punkcie programu klasa I a zaśpiewała piosenkę „Zda się” oraz przedstawiła krótki „Przewodnik pierwszoklasisty”, w którym przedstawiono rymowanki o każdym nauczycielu. Nad całością czuwał wychowawca klasy pan Zbigniew Stępień.

Po tym występie pani dyrektor wręczyła nagrody i podziękowania dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz odbył się krótki spektakl zatytułowany „Konferencja Edukacyjna – czyli co się myśli o nauczycielach”. W tym przedstawieniu, wyreżyserowanym przez Księdza Piotra Jaworskiego, zobaczyliśmy krótkie scenki z różnymi postaciami, które wypowiadały się o nauczycielach. Na scenie pojawiły się następujące osoby: Damian Włodarczyk (III a) – Kierownik Kursu, Kinga Białoskórska (IV a) – Fakir, Jakub Rogoziński (IV b) – Hieronim Wytrop, Zuzanna Janowska (IV a) – Profesor Nieśmiałek-Skarżypyta, Julia Biedrzycka (III a) – pani Dyrektor, Zuzanna Janowska (IV a) – Podsekretarz, Weronika Mućka (IV a) – Lekarka, Martyna Gołąb (III a) – Informatyk oraz Grzegorz Szyszka (III a) – Nauczyciel.

Na zakończenie uroczystości Damian Włodarczyk (III a) zadedykował wszystkim nauczycielom piosenkę Danuty Rinn i Bogdana Czyżewskiego „Wszystkiego najlepszego”

Wszystkim uczestnikom powyższego programu należą się gorące podziękowania. Pamiętajmy także o niewidzialnych aktorach tego programu, czyli obsłudze technicznej w składzie Krystian Lech i Oskar Mućko z klasy III b oraz osobach odpowiedzialnych za udekorowanie sceny czyli uczennice z klasy IV b: Oliwia Dłuska, Julia Król, Wiktoria Popowicz, Amelia Kołacz, Aleksandra Zapaśnik oraz Oliwia Gorgoń. Opiekun SU pan Janusz Rejnchard pomagał w organizacji tej uroczystości a Pan Artur Kaczmarek zgromadził i udostępnił bogatą dokumentację zdjęciową.

Inne wpisy