Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego w Warce

„Odkrywaliście tajemnice świata…”

„Mamy za sobą dziesięć miesięcy wytężonej pracy, w tym czasie zdobywaliście nie tylko wiedzę, ale również nowe doświadczenia. Śmiało mogę powiedzieć, że odkrywaliście tajemnice świata, mierzyliście się z wyzwaniami, a przede wszystkim poznawaliście siebie i swoje możliwości. Zawieraliście nowe znajomości i przyjaźnie, uczyliście się współpracy w zespole, jakim jest klasa i szkoła. Gratuluję wszystkim Uczniom otrzymującym promocję do następnej klasy, szczególnie zaś tym, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem.
Kochani Uczniowie!  Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! 
Niech to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie (…)” – tak pożegnała swoich podopiecznych Dyrektor LO Warka- Ewa Karkowska.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęła się już o godzinie 8.00 Mszą Świętą w kościele św. Mikołaja w Warce. Następnie, o godzinie 9.00, uczniowie, ich rodzice i grono pedagogiczne- spotkali się na auli LO. Wszyscy odświętnie odśpiewali hymn państwowy, a zaraz po nim- hymn szkoły. Tę część wydarzenia poprowadził nauczyciel-Stanisław Podlasek.
Pani Dyrektor rzewnie zwróciła się do uczniów, tych- najzdolniejszych oraz pozostałych, dziękując, że zaufali naszej szkole i starali się jak najlepiej wypełniać obowiązki ucznia. W tym roku szkolnym aż 57 osób otrzymało końcową średnią ocen co najmniej 4,75 i bardzo dobrą bądź wzorową ocenę z zachowania, a tym samym- zostało uhonorowanych Stypendium
Starosty. Najwyższą średnią ocen na świadectwie uzyskała uczennica klasy 1a- o profilu językowym, Julia Skrzypkowska ( średnia ocen 5,53). Dzięki swej determinacji, niezwykłej aktywności, sumienności oraz wzorowej, godnej naśladowania postawie uczniowskiej- Julia otrzymuje jedyne w swoim rodzaju Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Gratulacje!!!

Moc podziękowań Pani Dyrektor skierowała również w stronę Rodziców- za współpracę, za wszelkie działania wspierające szkołę, za zrozumienie i budowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły Dyrekcja wyraziła wdzięczność – za życzliwość i troskę o kształcenie właściwych postaw młodzieży, za wiele ciekawych inicjatyw podejmowanych po to, aby zaangażować młodzież we wzmacnianie swej szkolnej i narodowej tożsamości i poznawanie swoich indywidualnych możliwości.

Następnie głos zabrał przedstawiciel Rady Powiatu Grójeckiego- radny powiatowy Andrzej Zaręba, który odczytał list Starosty Powiatu Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka- skierowany do uczniów i nauczycieli LO Warka. Andrzej Zaręba, jako były uczeń wareckiego liceum- także osobiście pogratulował wszystkim owocnego roku nauki.

Po tej części nastąpiło wręczenie nagród z wyróżnieniem uczniom za najlepsze wyniki w nauce oraz listów gratulacyjnych- ich Rodzicom. Następnie nagrodzono uczniów z wysokimi wynikami w nauce (średnia ocen powyżej 4,5), a także tych solidnie „zahartowanych”, którzy nie opuścili ani jednej lekcji w ciągu całego roku w szkole. Dyplomy i pamiątki otrzymali uczniowie wyjątkowo angażujący się w sprawy szkolne, a także ci, którzy wypożyczyli największą ilość książek z biblioteki szkolnej.
Na koniec głos zabrał Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Szymon Nowak, jak zwykle spontanicznym, wesołym tonem podkreślający szacunek i wdzięczność dla nauczycieli i każdego, kto przyczynił się do tworzenia codziennej, pełnej wrażeń atmosfery szkolnej.

Przed wyjściem do sal lekcyjnych na ostatnie wspólne spotkanie z „mentorami”- każda klasa miała też przyjemność sfotografować się wspólnie z wychowawcami, aby upamiętnić te barwne emocje- w kronice szkolnej ( została udostępniona do wpisów) oraz na stronie internetowej szkoły.

„Życzę wszystkim bezpiecznego, spokojnego i udanego wypoczynku. Dbajcie o siebie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy, wracajcie uśmiechnięci i szczęśliwi. Mówiąc wszystkim – do zobaczenia- żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy
się pełni nowych sił do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.”- pięknie podsumowała Ewa Karkowska.

I do takiej ciepłej szkolnej atmosfery- na pewno już niebawem- zatęsknimy.
Agnieszka Rudnicka

H.N.

Inne wpisy