Wycieczka do Wiednia.

W dniach 3.06-7.06 grupa uczniów naszego LO wyjechała na wycieczkę krajoznawczo-historyczno-
językową do Wiednia.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było Muzeum Techniki w Wiedniu, które mogliśmy samodzielnie zwiedzić. Znajdowało się tam mnóstwo różnorodnych ekspozycji. Od zabytkowych samochodów, motocykli, poprzez klocki lego, do robotyki i nowoczesnych technologii. Szczególnie ciekawe były interaktywne wystawy.

Pałac Schönbrunn to miejsce, które zachwyca zarówno swoją architekturą, jak i historią. Udaliśmy się do jego wnętrza, gdzie zwiedziliśmy bogato zdobione komnaty. Pani przewodnik opowiedziała nam o życiu cesarskiej rodziny Habsburgów, przybliżając historie związane z poszczególnymi pokojami. Spacerowaliśmy także wśród alejek pięknych ogrodów pałacu, podziwiając liczne rzeźby, rośliny i kwiaty. Następnie udaliśmy się do powozowni, w której zobaczyliśmy kolekcję historycznych powozów,
strojów itp.

Belweder
Pałac otoczony pięknymi ogrodami zachwycał swoim majestatycznym wyglądem. Zwiedzaliśmy Górny Belweder, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć słynną kolekcję dzieł Gustawa Klimta, w tym „Pocałunek”.

Katedra
Wycieczka do Katedry św. Szczepana w Wiedniu była wyjątkowym przeżyciem. Położona w sercu miasta, katedra przyciąga swoim gotyckim wyglądem i bogatą historią. Wnętrze świątyni zachwycało witrażami, rzeźbami oraz przepięknymi ołtarzami. Z wieży rozciągał się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto.

Jechaliśmy przez ikoniczny Ring Wiedeński. Trasa prowadzi przez wspaniałe budynki i zabytki, które opowiadają historię miasta.
Odwiedziliśmy ogrody różane. Każdy zakątek był starannie zaplanowany, co tworzyło harmonijną przestrzeń. Wizyta była niezwykle relaksująca i inspirująca. Ogrody różane w Wiedniu to prawdziwy raj dla miłośników natury.

Zwiedzaliśmy Skarbiec Cesarski w Wiedniu- miejsce, w którym przechowywane są najcenniejsze skarby Habsburgów. Mogliśmy podziwiać koronę Świętego Cesarstwa Rzymskiego, insygnia królewskie, a także liczne dzieła sztuki i relikwie.

Mieliśmy szansę zwiedzić Operę Wiedeńską. Już sama fasada budynku zapiera dech w piersiach swoją architekturą, a wnętrze opery urzeka przepychem i elegancją. Przeszliśmy do imponującej swoim wyglądem głównej sali koncertowej. Przez całą wizytę mogliśmy poznać historię tego miejsca.

Zobaczyliśmy z zewnątrz dom Hundertwassera. To niezwykłe miejsce, zaprojektowane przez
austriackiego artystę Friedensreicha Hundertwassera, zachwyca swoją niekonwencjonalną
architekturą i bogactwem kolorów. Już na pierwszy rzut oka budynek wyróżnia się spośród
tradycyjnych miejskich zabudowań. Fasada jest pokryta różnorodnymi barwami i nieregularnymi
kształtami, co nadaje mu unikalny, baśniowy charakter.

Inne wpisy