Dni Otwarte w LO Warka!

W dniach 23-24 kwietnia 2024 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego odbyły się Dni Otwarte. Osoby odwiedzające naszą szkołę byli witani przez uczniów klas drugich i pierwszych, którzy stworzyli specjalny Komitet Powitalny na tę okazję. W punkcie informacyjnym rozdawane były ulotki o naszej szkole oraz częstowano wszystkich chętnych słodyczami.

Uczniowie szkół podstawowych z Warki, Nowej Wsi, Budziszynka, Goszczyna, Coniewa, Zbroszy, Konar, Jasieńca, Wrociszewa, Chynowa, Zalesia, Watraszewa i Augustowa, którzy nas odwiedzili mieli okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu placówki, porozmawiać z nauczycielami, ze starszymi kolegami i koleżankami oraz poznać ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/24. Spotkania rozpoczynały się w szkolnej auli od powitania przez panią dyrektor Ewę Karkowską wszystkich gości oraz zaproszenia ich do obejrzenia przedstawienia w języku angielskim pt. „Mamma Mia!”. Publiczność mogła podziwiać grę aktorską uczniów, posłuchać znanych przebojów zespołu Abba oraz ocenić stworzone na tę okazję dekoracje i stroje. Zaproszeni goście nagrodzili występ wszystkich artystów zasłużonymi brawami.

Po części artystycznej nastąpiła część organizacyjna. Ośmioklasiści zostali zapoznani z planowanymi profilami klas oraz dowiedzieli się co wyróżnia naszą szkołę od innych podobnych placówek edukacyjnych. Uczniowie opowiedzieli o przyjaznej atmosferze, która panuje w naszej szkole, organizowanych konkursach przedmiotowych, wycieczkach, przedstawieniach teatralnych reżyserowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, aktywnie działającym Samorządzie Uczniowskim, infrastrukturze naszej szkoły oraz łączeniu tradycji z nowoczesnością i nauki z zabawą. Wspomniano także o organizowanych turniejach koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego oraz piłki nożnej. Na zakończenie zaprezentowano zabawny, z oryginalną fabułą film o naszej szkole, w którym po raz kolejny mogliśmy zobaczyć artystyczne i akrobatyczno – sportowe umiejętności naszych uczniów.

Przybyli goście, którymi zajął się Sztab Oprowadzający, zwiedzali klasopracownie, w których nauczyciele razem z uczniami naszej szkoły przygotowali mnóstwo atrakcji m.in.: pokaz doświadczeń chemicznych w sali chemicznej, quiz czytelniczy w sali języka polskiego oraz konkurs o znanych piosenkach i piosenkarzach w krajach anglojęzycznych. Ośmioklasiści sprawdzali także swoją wiedzę o krajach niemieckojęzycznych, ze znajomości mapy, wiedzy biblijno-teologicznej, informatyczno – technologicznej oraz z biologii próbując przykładowo zidentyfikować nazwę zwierzęcia. Nagrodą specjalną dla osób, które rozwiązały test matematyczny była ocena bardzo dobra na przyszły rok szkolny – jedyny warunek, żeby ją otrzymać to wybór naszego liceum. Można było także odwiedzić bibliotekę, halę sportową a nawet sekretariat i gabinet Pani Dyrektor.

Dni Otwarte przebiegły w przyjemnej i swobodnej atmosferze. Mamy nadzieję, że przybyli w tych dniach uczniowie szkół podstawowych odebrali pozytywnie wizerunek naszego kameralnego Liceum i zawitają do nas ponownie już we wrześniu!

Inne wpisy