Wyjście do muzeum klas 1a i 3a

W ramach projektu „Poznajemy nasze Małe Ojczyzny” dwie klasy humanistyczne, klasa 1a i 3a, z grupką kolegów z profilu biologiczno-chemicznego, w listopadowy poranek, 17.11., miały okazję odwiedzić gościnne progi pałacu na Winiarach. 

Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, i oprowadzeni przez panów przewodników nie  skąpiących nam informacji na temat historii miasta czy historii rodów Pułaskich czy Wysockich.  Nowoczesna ekspozycja „Warka- miasto dotknięte historią” robi wrażenie. Nasze doznania wzmocnione zostały przez możliwość dotykania czy niemal- „smakowania” eksponatów. Podziwialiśmy nie tylko bibliotekę czy gabinet adwokata, Józefa Pułaskiego, ale też różnego typu pamiątki, zgromadzone w muzeum. Biała broń, mapy, foliały, obrazy, lustra, porcelana. Non omnis moriar? 

Nasz pobyt w zespole pałacowo- parkowym w Winiarach zakończył się spacerem po parkowych alejach. Na koniec-ognisko, kiełbaski, i prezent od organizatorów. 

Nasi wychowawcy, p. Mariola Rękawik i p. Zbigniew Stępień, pewnie nie raz wybiorą się z nami w to urokliwe i gościnne miejsce. 

Inne wpisy