Czytamy po niemiecku

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa grupa niemiecka klasy 4A, pod opieką p. Urszuli Jaworskiej i p. Artura Kaczmarka wybrała się do Instytutu Goethego w Warszawie. Spotkaliśmy się z pracownikiem biblioteki, który porozmawiał z nami po niemiecku i zaprezentował pracę Instytutu i biblioteki.

Następnie uczniowie wzięli udział w interaktywnymquizie w języku niemieckim, który  wygrały Zuzia Czerwińska i Wiktoria Wardziak. Dalsze miejsca zajęły Amelia Kołodziejska, Klaudia Jaworska i Zuzia Czerwińska. Gratulacje! Zwycięzcy otrzymali drobne upominki i szóstki z niemieckiego.

Na koniec dokładnie obejrzeliśmy zbiory biblioteki. Dużo miejsca zajmują w nim książki do  nauki języka niemieckiego – podręczniki, gramatyki, książki do ćwiczenia słownictwa. Drugi dział, który przyciągnął naszą uwagę to uproszczone lekturki, posegregowane na poziomy znajomości języka – A, B lub C. W pozostałej części znajdują się inne książki, czasopisma oraz gry. Kilka osób zagrało w gry planszowe. Niektórzy zapisali się nawet do biblioteki (w dniu zwiedzania można to było zrobić bezpłatnie i korzystać z biblioteki przez cały rok) i wypożyczyli książki w języku niemieckim.

U.J

A.K

Inne wpisy