Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

„ Stoicie u progu nowych wyzwań i obowiązków!”

Tak, 1 września 2022 roku, przywitał uczniów Liceum Ogólnokształcącego imienia Piotra Wysockiego w Warce Starosta Powiatu Grójeckiego, Krzysztof Ambroziak.

„Pamiętajmy, że szkoła przekazuje młodym ludziom wiedzę, kształtuje ich wrażliwość i osobowość, wychowuje i rozwija zainteresowania”.

Czas nauki i wytężonej pracy może kojarzyć się często negatywnie, bo niekiedy brakuje już wolnych chwil na błogie lenistwo, odpoczynek, spokój. Ale nie zapominajmy, że to także najbarwniejszy okres w naszym życiu. Wrażenia, nowe przyjaźnie, doświadczenia, wiedza, a przede wszystkim nasz rozwój i poznawanie siebie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w wareckim liceum odbyło się w miłej i podniosłej atmosferze. Pani dyrektor, Ewa Karkowska, z uśmiechem na twarzy przywitała pracowników i uczniów szkoły, a w szczególności młodzież z klas pierwszych. Przedstawiła także ich wychowawców oraz nowych nauczycieli, którzy w tym roku zaczynają pracę w liceum. Są to: Ewa Matysiak – nauczycielka matematyki, Iwona Kwapisz – nauczycielka matematyki, Agnieszka Rudnicka – nauczycielka języka polskiego oraz Karol Krakowiak – nauczyciel biologii.

Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak wyraził zadowolenie z rozwoju placówki i obiecał swoje wsparcie w rozpoczętym roku szkolnym, jeśli chodzi o najzdolniejszych uczniów.

Pogodnie i z wielką serdecznością powitała grono pedagogiczne oraz koleżanki i kolegów reprezentantka samorządu uczniowskiego, Amelia Kołacz z klasy IVb:

„Wakacje dobiegły końca, czas więc wrócić do pracy i nauki. Pamiętajmy jednak, że i jedno i drugie może być źródłem satysfakcji i radości. To dlatego, mam nadzieję, że choć przed nami wiele wyzwań, uda się przeżyć wiele wspólnych dobrych chwil.”

Po uroczystym przywitaniu Pani Dyrektor, Wychowawcy klas pierwszych i nowi uczniowie zostali zaproszeni do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Następnie wszyscy udali się do sal, aby omówić sprawy organizacyjne związane z rozpoczęciem nauki.

O godzinie 17 reprezentanci liceum, poczet sztandarowy szkoły oraz opiekun Pan Artur Kaczmarek udali się przed pomnik poświęcony bohaterom II wojny światowej, aby uroczyście uczcić 83. rocznicę wybuchu tej wojny. Składając kwiaty, oddano cześć walczącym i pomordowanym rodakom.

Inne wpisy