Misie z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce w LO

Dnia 13 czerwca 2022r. do naszego Liceum zawitały przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce. Dzieci po raz pierwszy mogły uczestniczyć w pokazie doświadczeń chemicznych oraz samodzielnie wykonać niektóre doświadczenia pod nadzorem Pani Teresy Ciak jak i naszych licealistów z klasy II a o profilu biologiczno-chemicznym.

Wszystkie trzylatki z zaangażowaniem brały udział w doświadczeniach przygotowanych wcześniej przez naszych uczniów. Jednym z wielu eksperymentów, które sprawiło dzieciom ogromną radość było doświadczenie „Bańka w bańce”. Mimo, że wymagało ono ogromnej cierpliwości jak i precyzji maluchy nie poddawały się. Jednak największe wrażenia zrobiły na nich dwa widowiskowe eksperymenty: „Lokomotywa” oraz „Znikający styropian”. Ponadto podczas tej nietypowej lekcji przedszkolaki brały udział w następujących doświadczeniach: „Barwna mozaika”, „Lampa lawa”, „Gasnąca świeczka” czy „Wulkan” przy których bawili się równie dobrze. Na pamiątkę tego spotkania wszyscy goście otrzymali prezent w postaci „Gniotków” i „chemicznych” malowanek.

Inne wpisy