Konkurs wiedzy o Sejmie RP

Przygotowanie do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kraju to ważny element dla ludzi wchodzących w dorosłe życie.


W Liceum Ogólnokształcącym w Warce odbyła się niezwykła lekcja dotycząca współczesnego parlamentaryzmu. W poniedziałek 6 czerwca uczniowie trzech klas uczestniczyli w Konkursie wiedzy o sejmie RP. Konkurs, którego celem jest zachęcanie młodzieży do poszerzania wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie, organizowany jest przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP oraz posła na Sejm RP Mirosława Maliszewskiego.

Prowadzący spotkanie i konkurs goście: przedstawiciele Wszechnicy sejmowej pani Monika Srzednicka – Rączkowska oraz pan Ireneusz Nowak, a także poseł Mirosław Maliszewski wraz z dyrektorem Biura poselskiego panią Aleksandrą Wielgos, i goście specjalni Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak spotkali się z uczniami klas 1a, 2a, 3ap.

Konkurs poprzedziły wykłady dotyczące architektury sejmowej – wyjątkowy wirtualny spacer po budynku sejmu, współczesnego polskiego parlamentaryzmu oraz trybu ustawodawczego. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania. Największą wiedzą wykazali się:

  1. miejsce Kamil Ślusarski
  2. miejsce Kosma Jaszczyk
  3. miejsce Kamil Fronczek

Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Prócz tego każdy z uczestników spotkania otrzymał dyplom i gadżety sejmowe.

Inne wpisy