Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Warce – pożegnanie maturzystów 2024

Na ten dzień czekali cztery lata. Choć nikt nie lubi rozstań i pożegnań, to każdy wie, że są one nieuniknione. Trzeba iść dalej, by realizować plany życiowe, by spełniać swe marzenia, by wydorośleć. Na dwie klasy maturalne czekały nie tylko świadectwa ukończenia szkoły, na stole piętrzyły się stosy książek, którymi nagrodzono wielu licealistów.

Aula szkolna, w pogodny piątkowy poranek, zgromadziła – 26 kwietnia 2024 roku – dwie klasy czwarte – IV A i IV B – przedstawicieli pozostałych klas pierwszych i drugich, klasę III A, a także – grono pedagogiczne szkoły, na czele z panią Dyrektor Ewą Karkowską. Nie zabrakło także gości rodziców absolwentów, jak też reprezentantów Starostwa Powiatowego w Grójcu, w osobach pana Cezarego Kołodziejskiego i pana Andrzeja Zaręby.

Uroczystość zainicjowała pani Dyrektor Ewa Karkowska, która powitała zebranych – tegorocznych absolwentów i ich rodziców, przybyłych gości, nauczycieli, uczniów klas młodszych . Ważnym punktem części oficjalnej spotkania była ceremonia przekazania sztandaru szkoły, poprowadził ją pan Stanisław Podlasek. Szczególnie uroczystą chwilą było wręczenie statuetki Absolwenta Roku 2024 uczennicy klasy IV B, Julii Dydze. Julia otrzymała także list gratulacyjny, podpisany przez Burmistrza Warki, pana Dariusza Gizkę, dla najlepszego absolwenta Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce, w roku szkolnym 2023/24.

Lista nagrodzonych za szczególne osiągnięcia w nauce była długa – nagrodzeni świadectwem z biało – czerwonym paskiem zostali: Julia Dyga, Oliwia Cichońska, Aleksandra Kubicka, Kacper Suliński, Julia Anyszkiewicz, Wiktoria Figarska i Wojciech Bartuszek ( z klasy IV B) oraz Karolina Cyngot, Oliwia Kołodziejska i Ewelina Maślanek ( z klasy IV A). Ci uczniowie otrzymali cenne nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy, zaś ich rodzice – odebrali listy gratulacyjne .

Nagrody książkowe, za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, otrzymali również następujący uczniowie klasy IV A: Marta Chmielewska, Matylda Gorycka, Martyna Kociszewska, Aleksandra Markiewicz, Tobiasz Lankiewicz, Sara Leonardziak, Oliwia Szypulska, Damian Włodarczyk, Karina Zielińska. Nagrodzono również inne formy aktywności uczniów- reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, osiągnięcia sportowe, pracę w samorządzie uczniowskim, tworzenie klimatu artystycznego szkoły, pracę w zespole teatralnym „Wyso(c)ki poziom”, czytelnictwo, prowadzenie kroniki szkoły.

Podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły otrzymali również rodzice uczniów. Tradycją tego typu uroczystości są przemówienia, wygłaszane przez panią Dyrektor, zaproszonych gości i uczniów. Każda z przemów zawierała serdeczne życzenia, kierowane pod adresem maturzystów: powodzenia na egzaminie maturalnym, udanego startu w dorosłe życie, mądrego wyboru studiów, udanego życia, trwałych przyjaźni, które narodziły się w murach szkoły, a wreszcie – powrotu w rodzinne strony i sympatii dla Małej Ojczyzny.

Nie zabrakło również podziękowań i słów wdzięczności za trud nauczycielski, za pracę wychowawców oraz za zaangażowanie pani Dyrektor, Ewy Karkowskiej, służące atmosferze pracy i rozwoju tak wychowanków, jak i – grona pedagogicznego. Miłym akcentem okazał się gest młodszych kolegów tegorocznych maturzystów- uczniowie klasy III A przygotowali krótki występ muzyczny- piosenkę śpiewaną a capella, przegląd fotografii, ukazujących różne etapy kariery i szkolnego życia czwartoklasistów. Na osłodę –prezent od klasy trzeciej- ogromny tort. Nie obyło się bez łez wzruszenia, szczególnie w chwili pożegnania maturzystów z wychowawcami klas- panią Iwoną Masiewicz i panią Mariolą Rękawik. Dopełnieniem zdarzenia stały się pamiątkowe fotografie, te oficjalne i te – bardziej swobodne. Tak oto kolejny rocznik przeszedł dumnie do historii naszego liceum.

Puentą relacji niech będą słowa przywołane z przemówienia absolwenta klasy IV A, Damiana Włodarczyka: My, maturzyści, mamy możliwość wprowadzania wielu zmian w świecie, sprawiania, aby każdy dzień był szansą na przemianę. Jesteśmy pokoleniem, które nie boi się stawiać czoła trudnościom, które ma odwagę walczyć o swoje wartości i które nieustannie dąży do lepszego jutra.

Inne wpisy