Wycieczka do Krakowa klas 1c, 2a, 3a, 3b

W dniach 29.05-31.05.23r. uczniowie klas IC, IIA, IIIA, IIIB LO im. Piotra Wysockiego w Warce, razem 44 osoby wraz z opiekunami p. Teresą Ciak, p. Iwoną Masiewicz, p. Stanisławem Podlaskiem odbyli wycieczkę do Krakowa, Wadowic i Ojcowskiego Parku Narodowego.

Okazało się, że pogodę zamówiliśmy na piątkę: temperatura około 21-25 stopni. Oczywiście bez deszczu, słonecznie. Program wycieczki był bardzo bogaty, a więc po trzech dniach chodzenia wszyscy odczuwali, w mięśniach i kościach, trudy pokonanych kilometrów. Obejrzeliśmy Cmentarz Rakowicki, Kopiec Kościuszki, Rynek Starego Miasta, Wadowice – miasto rodzinne Jana Pawła II (a także wielkiej śpiewaczki operowej Ady Sari) i piękny Park Ojcowski. A tam: Grotę Łokietka, Dolinę Prądnika, Maczugę Herkulesa i Zamek na Pieskowej Skale.

Bardzo dużą atrakcją okazał się Park Wodny w Krakowie, gdzie młodzież wybawiła się przez 2 godziny. Warunki mieszkaniowe wspaniałe – centrum Krakowa, jedzenie bardzo smaczne (włączając w to indywidualne diety). Nic dziwnego, że we wspaniałych humorach wróciliśmy do Warki w godzinach wieczornych. Jesteśmy również wdzięczni, że skorzystaliśmy z dofinansowania z przedsięwzięcia Poznaj Polskę, co obniżyło koszty o 35%. Wszystkim życzymy tak udanych wycieczek i zachęcamy do integracji i poznawania piękna naszego kraju.

Inne wpisy