Dzień Języków Obcych 2022

W dniu 22 kwietnia 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego odbył się Dzień Obcych

Rozpoczął się od przygotowanego przez pana Podlaska zestawu pytań w oparciu o Księgę Rekordów Guinnessa, która odnotowuje rekordowe osiągnięcia w różnych dziedzinach, od ważnych po błahe, jak np. ”najdłuższy nos świata”.

Następnie do naszych szkolnych obchodów Dnia Języków Obcych dołączyli zaproszeni uczniowie z opiekunami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino w Grabowie nad Pilicą, którzy obejrzeli przedstawienie w języku angielskim pt. „Hansel and Gretel” według scenariusza pana Janusza Rejncharda,  który wspólnie z uczniami naszej szkoły wyreżyserował ten spektakl.  Po obejrzeniu przedstawienia zaproszonymi gośćmi zaopiekowały się uczennice klasy 2a, które oprowadziły przybyłych uczniów po naszej szkole.

W kolejnym punkcie programu pani Urszula Jaworska, nauczycielka języka niemieckiego, poprosiła Oliwię Dłuską i Amelię Kołacz o przedstawienie wyników konkursów związanych językiem niemieckim. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy. Następnie na scenie pojawiła się Mia Muggler     ze Szwajcarii, która w języku polskim przedstawiła się oraz opowiedziała o różnicach między naszym wareckim liceum a jej macierzystą szkołą w Szwajcarii – Mii najbardziej brakuje obiadów serwowanych w jej szkole. Po wystąpieniu zaproszonego gościa pani Urszula Jaworska zachęciła uczniów do wzięcia udziału w rozwiązaniu quizu o Szwajcarii – najlepiej wypadły Oliwia Kołodziejska, Mia Muggler i Marta Chmielewska.

Ostatnim punktem programu Dnia Języków Obcych był Dzień Prezentacji przygotowany przez pana Zbigniewa Stępnia, w którym wzięło udział czworo uczniów. Zwycięzcą tegorocznej edycji, wybranym przez nauczycielski zespół jury, został Mateusz Michałowski z klasy 3 ap. Nagrodę publiczności otrzymała Weronika Gizka z klasy 2b.

Inne wpisy