Teatr w wareckim liceum

Nowe działanie wareckiego Liceum to wprowadzenie edukacji  teatralnej. Od września w związku z realizacją Projektu „Życie to jest teatr” w ramach programu „Działaj Lokalnie” swoją działalność rozpoczęły dwie grupy teatralne, z którymi pracują Dyrektor szkoły Ewa Karkowska oraz ksiądz Piotr Jaworski. W krótkim czasie młodzież, pracująca systematycznie na warsztatach pozalekcyjnych,  zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie.

Już z okazji Dnia Nauczyciela jedna z grup zaprezentowała program kabaretowy, który rozbawił zgromadzoną w szkolnej auli publiczność. Oczywiście dominowała tematyka szkolna, a zatem widzieliśmy fragment rady pedagogicznej z apodyktyczną panią dyrektor w roli głównej, egzamin z literatury na uczelni wyższej i niekoniecznie dobrze przygotowaną studentkę oraz „ambitnego” studenta ubiegającego się o indeks uczelni na kierunku geografia. W obsadzie mogliśmy zobaczyć Natalię Gola, Martynę Brzeżnicką, Karolinę Maroszek, Kaję Batte, Martę Snopczyńską, Jakuba Niderlę, Filipa Górskiego oraz Adama Nowakowskiego.

Drugi zespół teatralny WYSO(C)KIPOZIOM sięgnął po klasykę i stworzył wyjątkową inscenizację dramatu Mickiewicza „Dziady” cz.2. Spektakl został zaprezentowany 29 i 30 października w godzinach wieczornych (wstęp wolny) oraz 3 listopada dla uczniów klas 7 i 8 Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Warce. Klasyka, którą niemal wszyscy znamy (wszak to lektura szkolna), bynajmniej nie okazała się nudna. Spektakl spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami widzów (w sumie inscenizację obejrzało około 300  widzów),  a to za sprawą naprawdę dojrzałej interpretacji aktorskiej młodzieży wcielającej się w poszczególne role, jak również za sprawą ciekawej scenografii oraz wprowadzającej klimat muzyki. To z pewnością udany debiut młodych entuzjastów teatru. Stworzyli ciekawe widowisko świetnie adaptując znany tekst, wprowadzili wiele emocji, pobudzili wyobraźnię …… OBSADA:  Guślarz – Damian Włodarczyk; Aniołki – Iwona Siedlecka, Jakub Rogoziński; Widmo – Kinga Białoskórska, Martyna Gołąb; Kruk – Weronika Mućka; Sowa – Ewa Alberska, Zuzanna Janowska; Dziewczyna – Wiktoria Wardziak; Upiór – Julia Wolska. Inscenizacja dramatu Adama Mickiewicza, reżyseria, scenografia, muzyka – Ewa Karkowska, ks. Piotr Jaworski.

Udany debiut obu grup teatralnych, który z całą pewnością można nazwać sukcesem jest początkiem poważnej zabawy ze sztuką jaką jest teatr. Już teraz zapraszamy wszystkich miłośników teatru na Nasze kolejne spektakle.

Powtórkę z widowiska można obejrzeć na stronie TV Warka – tutaj.

Do zobaczenia w Liceum w Warce  #wysockijestok

Procedury COVID

Kontakt

ul. Warszawska 45, 05-660 Warka
tel. (48) 667 23 26, fax (48) 667 36 23
e-mail: sekretariat.lowarka@grojec.pl

Pliki cookies

UWAGA!
Ten serwis używa plików cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki
oznacza zgodę na to.


Mazowiecki Informator
dla Rodziców
i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Informator

Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Spoleczny

700 lat Warki

Dzialaj LokalnieBIP LO WARKA

Cesir

Dworek na Dlugiej

tv.warka

Krewniacy

Fundacja Swietego Mikolaja