Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów 2021

Nadszedł ten długo oczekiwany dzień- oto kolejna grupa licealistów ukończyła swą edukację . Po trzech latach, spędzonych w murach Liceum Ogólnokształcącego im. P. Wysockiego, przyszedł czas podsumowań. Dwie klasy- klasa III a i III b- już 4 maja przystąpią do egzaminu maturalnego z języka polskiego. W piątek, 30 kwietnia 2021 roku, Wasi koledzy odebrali swe świadectwa ukończenia szkoły.
Uroczystość poprowadziła Dyrektor Szkoły, Pani Ewa Karkowska. O godzinie 9.00. przybyli do świetlicy LO uczniowie klasy III a, gdzie- w warunkach podyktowanych przez wymogi reżimu sanitarnego- spotkali się ze swą wychowawczynią, Panią Katarzyną Kogut. Poza młodzieżą, na sali znaleźli się zaproszeni goście- przedstawiciel Burmistrza Miasta i Gminy Warka, Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Agnieszka Wojciechowska, rodzice nagrodzonych i wyróżnionych uczniów, nieliczni nauczyciele oraz przedstawiciele młodszych klas- nowy skład pocztu sztandarowego Liceum.
Pani Dyrektor Ewa Karkowska uroczyście powitała zebranych uczniów i zaproszonych gości.
Istotną częścią ceremonii było przekazanie pocztu sztandarowego szkoły młodszemu rocznikowi, który egzamin maturalny będzie zdawał za rok. Zebrani wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor, a także przemówienia przewodniczącej Samorządu Szkolnego, uczennicy klasy III b, Agnieszki Nogi.
Istotną częścią ceremonii było uhonorowanie nagrodami wszystkich wyróżniających się uczniów. Rodzice nagrodzonych uczniów odebrali listy gratulacyjne. Po raz pierwszy, w tym roku przyznano tytuł Absolwenta Roku -specjalne wyróżnienie dla ucznia, który osiągnął bardzo dobre wyniki w nauce, a przy tym – wykazał się niezwykłym zaangażowaniem społecznym w życie szkoły i środowiska. Tytuł ten uzyskała uczennica klasy III a, Magda Król. Magda otrzymała także Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Warka, za osiągnięcie najwyższej średniej ocen. Wielu uczniów otrzymało, z rąk Pani Dyrektor, nie tylko świadectwa z wyróżnieniem, ale też- pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Lista nagrodzonych była imponująca, co stanowiło potwierdzenie ambicji uczniów, jak i zaangażowania ich wychowawców i nauczycieli- całego Grona Pedagogicznego, wspieranego przez Dyrekcję szkoły.
O godzinie 11.00. ze swą wychowawczynią, Panią Teresą Ciak, spotkali się uczniowie klasy IIIb. Nie zabrakło chwil wzruszenia, podziękowań i pełnych serdeczności słów na „nową drogę życia”.
Domknięciem uroczystości była, dedykowana maturzystom, ballada „Idź swoją drogą”, w wykonaniu zespołu „Raz Dwa Trzy”. Zapewne słowa tego przeboju warto niejednokrotnie wziąć pod rozwagę:
„Nie musisz brnąć w pochlebstwa dym/ I karku giąć przed byle kim
Rozważ tę myśl, a potem idź, idź swoją drogą”.
Pod rozwagę warto również wziąć słowa Pani Dyrektor, kierowane do absolwentów:
„Za trzy dni o tej porze będziecie w skupieniu analizować arkusz maturalny z języka polskiego, pochylicie się nad tekstem Żeromskiego , Mickiewicza czy Prusa.[…] Życzę, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na wszystkich egzaminach przybliżyła Was do otrzymania świadectwa maturalnego w lipcu i poczucia satysfakcji,że wysiłek się opłacił”.

Nabór - elektroniczny

link do systemu rejestracji

Procedury COVID

Kontakt

ul. Warszawska 45, 05-660 Warka
tel. (48) 667 23 26, fax (48) 667 36 23
e-mail: sekretariat.lowarka@grojec.pl

Pliki cookies

UWAGA!
Ten serwis używa plików cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki
oznacza zgodę na to.


Mazowiecki Informator
dla Rodziców
i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Informator

Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Spoleczny

700 lat Warki

Dzialaj LokalnieBIP LO WARKA

Cesir

Dworek na Dlugiej

tv.warka

Krewniacy

Fundacja Swietego Mikolaja