Witajcie, Drodzy Uczniowie!
Przedstawiamy Wam projekt „EkoLOgicznie”. Zaproponowana przez ucznia klasy 2ap, Mateusza Michałowskiego, inicjatywa ma na celu wprowadzenie w naszym Liceum proekologicznych rozwiązań.
Jednym z nich jest zakup koszy do selekcji śmieci, a więc wdrożenie segregacji odpadów na terenie szkoły. Dlatego zorganizowany był kiermasz ciast – dochód z niego został przeznaczony na ten cel. Dodatkowo, tworzone są gazetki o tematyce ekologicznej.
8. stycznia, w pięciu salach oraz na korytarzach, pojawiły się zestawy koszy do selekcji odpadów. Poniżej są ich zdjęcia.
Gdy będziemy w stanie, realizowane będą kolejne pomysły i targi, aby zakupić więcej pojemników na śmieci.
Dziękujemy zaangażowanym w organizację kiermaszu i wszystkim tym, którzy kiermasz ten wsparli finansowo.