Franz Kafka w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Inauguracja wystawy prac naszych uczniów

Dwunastego listopada, w gościnnych wnętrzach muzeum, miało miejsce otwarcie wystawy „Czas na Kafkę”. Wystawę tworzą plakaty , grafiki i fotografie , przygotowane w ramach Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego, zainicjowanego jesienią, w roku 2018. Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych- Ia i Ib, swe prace przekazali także uczniowie klasy IIa. Powstało wiele interesujących plakatów i fotografii. W ubiegłym roku szkolnym można je było podziwiać w galerii szkoły, zaś w tym roku szkolnym plakaty znalazły się w dworku na Winiarach.

Oto nazwiska nagrodzonych uczniów: Zuzanna Wachowicz, klasa IIa (I nagroda- kategoria „Plakat”);Natalia Glinka, Aleksandra Górniewicz, klasa IIa (II nagroda- kategoria „Plakat”); Amelia Rosłoń, Katarzyna Drabik, klasa IIb (III nagroda – kategoria „Plakat”).

W kategorii „Fotografia” pierwszą nagrodę przyznano Andrei Czasak (klasa IIIa). Prócz nagrodzonych i wyróżnionych artefaktów na wystawie znalazły się jeszcze inne materiały: „Alfabet według Kafki” oraz esej, poświęcony twórczości autora „Przemiany”.

Otwarcia wystawy dokonała dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, Pani Iwona Stefaniak, zaś pierwszymi gośćmi, zwiedzającymi ekspozycję , byli uczniowie klas: Ib/g i IIIa.  Uczniom towarzyszyły: dyrektor szkoły, Pani Ewa Karkowska, oraz nauczyciel języka polskiego, pomysłodawczyni projektu „Czas na Kafkę”, Pani Mariola Rękawik.

Prace naszych uczniów podziwiać można będzie do końca listopada.

 

Mariola Rękawik

Kontakt

ul. Warszawska 45, 05-660 Warka
tel. (48) 667 23 26, fax (48) 667 36 23
e-mail: sekretariat.lowarka@grojec.pl

RODO


Inspektor: Łukasz Kalinowski
e-mail:inspektor@cbi24.pl

Pliki cookies

UWAGA!
Ten serwis używa plików cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki
oznacza zgodę na to.


Mazowiecki Informator
dla Rodziców
i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Informator

Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Spoleczny

Dzialaj LokalnieBIP LO WARKA

Cesir

Dworek na Dlugiej

tv.warka

Krewniacy

Fundacja Swietego Mikolaja

Stopklatka