Z wizytą w Teatrze Powszechnym w Radomiu. „CAFE SAX”, czyli pamiętajmy o Osieckiej

Spotkanie z piosenkami Agnieszki Osieckiej odbyło się w pogodny jesienny  wieczór, 19 października 2019 roku. Grupa czterdziestu uczniów, z klas I ap, I bp i III a, ze swymi wychowawcami, Panem Arturem Kaczmarkiem i Panią Wiesławą Zielonką, oraz z Panią Mariolą Rękawik, inicjatorem cyklicznych wyjazdów do teatru w Radomiu, wybrała się na spektakl „CAFE SAX”.

Kim była Agnieszka Osiecka? Mówiła o sobie: „Nie jestem poetką ani pisarką, ani literatką. Ja zwę się tekściarką. Tak konstruuję moje wiersze, aby można je było śpiewać”. Jakim była człowiekiem? Tak wspominała ją Magda Umer: „Miała zachwycającą zdolność skupiania uwagi na drugim człowieku, uważnego słuchania, obserwowania, darowania mu natychmiastowego słońca do chleba, jeśli czuła, że tego potrzebuje. Była dobrym człowiekiem…”

Na scenie Teatru Powszechnego w Radomiu w postać poetki wcieliła się Katarzyna Jamróz, sekundowali jej aktorzy : Jarosław Rabenda, Łukasz Mazurek, Adam Majewski, Izabela Brejtkop, Maria Gudejko, Wojciech Wachuda.  Przedstawienie pozwoliło wczuć się nie tylko w klimat czasów PRL-u, stanowiło także okazję do skonfrontowania swoich wyobrażeń o życiu- miłości, szczęściu czy domu- z literacką wizją tekstów autorki „Apetytu na czereśnie”. Ich słowa już dawno wpisały się w zbiorową świadomość, tak jest choćby z „Małgośką” czy z „Okularnikami”, którzy „wiążą koniec  z końcem za te polskie dwa tysiące”. Stęsknieni za pięknymi słowami, i za subtelną , a czasem- pełną ekspresji muzyką , mogliśmy znaleźć ukojenie i chwilę przyjemności. Teatr opuściliśmy, nucąc słowa songu „Niech żyje bal…”.

Pełni dobrej energii, roztańczeni i nieco nieobecni.

Mariola Rękawik

 

 

Procedury COVID

Zapytanie ofertowe


dokumenty

Kontakt

ul. Warszawska 45, 05-660 Warka
tel. (48) 667 23 26, fax (48) 667 36 23
e-mail: sekretariat.lowarka@grojec.pl

RODO


Inspektor: Łukasz Kalinowski
e-mail:inspektor@cbi24.pl

Pliki cookies

UWAGA!
Ten serwis używa plików cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki
oznacza zgodę na to.


Mazowiecki Informator
dla Rodziców
i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Informator

Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Spoleczny

Dzialaj LokalnieBIP LO WARKA

Cesir

Dworek na Dlugiej

tv.warka

Krewniacy

Fundacja Swietego Mikolaja

Stopklatka