Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Nowy rok szkolny, nowe oczekiwania, plany, aspiracje

Drugi września 2019 roku. Oto kolejny, przy tym podwójny rocznik ( absolwenci klas ósmych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum), wstępuje w progi Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego. Obok czterech klas pierwszych, swą nową kartę historii, związaną z naszą szkołą, rozpoczynają także nowi nauczyciele. Zespół kadry pedagogicznej zasilili: Pani Ewa Karkowska- od tego roku- dyrektor liceum; Pani Barbara Żurek, nauczyciel biologii; Pani Małgorzata Banyś, nauczyciel języka angielskiego; Pani Katarzyna Luśniewska, nauczyciel wychowania fizycznego; Pani Joanna Leśnowolska, pedagog; Pan Artur Gębski, nauczyciel muzyki; ksiądz Piotr Jaworski . Inaugurację roku szkolnego uświetniło wielu gości.

Wśród zaproszonych znaleźli się: Starosta Powiatu Grójeckiego, Pan Krzysztof Ambroziak, Radny Powiatu Grójeckiego, Pan Cezary Kołodziejski, Naczelnik Wydziału Zdrowia i Edukacji, Pani Barbara Orłowska, ksiądz Stanisław Dobkowski, proboszcz parafii św. Mikołaja Biskupa w Warce. Przybyli także, już nie tak licznie, jak na wcześniejszych etapach kształcenia, rodzice pierwszoklasistów, a także – Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Agnieszka  Wojciechowska,              i zastępca Przewodniczącej, Pan Jacek Fiuczek.

Istotną częścią uroczystości były podziękowania społeczności szkoły dla ,kończącej swą kadencję dyrektora placówki, Pani Wiesławy Zielonki. Podziękowania za rzetelną pracę, na ręce Pani Wiesławy Zielonki, przekazał także Starosta Powiatu Grójeckiego. Równie serdecznie społeczność szkoły powitała, podejmującą się zaszczytnego i trudnego obowiązku zarządzania szkołą, Panią Dyrektor Ewę Karkowską. Nie zabrakło ważkich słów, wypowiadanych przez zaproszonych, wspierających nasze liceum, przedstawicieli środowiska lokalnego. Były i przemówienia, i kwiaty, i nagrody.  Jedną z nich, ufundowaną przez  firmę DONIMET, przekazał absolwentce naszej szkoły, Weronice Rączce, Pan Rafał Donica. Weronika, rok temu – uczennica klasy III b- uzyskała najwyższą średnią ocen    5,05.

Po części oficjalnej uczniowie  poszczególnych klas udali się, ze swymi wychowawcami, na  spotkania w mniejszym już gronie.  Oto  właśnie rozpoczął się kolejny rok szkolny…

„Liceum to wysiłek zdobywania wiedzy nie tylko podręcznikowej, ale również życiowej. To także czas na rozwijanie swych pasji, na nawiązywanie przyjaźni- często- na całe życie. I na odnajdywanie drogi życiowej. Warto jednak zaznaczyć, że pobyt w liceum przyniesie rezultaty tylko wtedy, gdy w każdej napotkanej osobie dostrzeżemy partnera do współpracy, wymiany myśli, a przede wszystkim, gdy zauważymy w innych Człowieka”.    (fragment przemówienia uczennicy)

 

Kontakt

ul. Warszawska 45, 05-660 Warka
tel. (48) 667 23 26, fax (48) 667 36 23
e-mail: sekretariat.lowarka@grojec.pl

RODO


Inspektor: Łukasz Kalinowski
e-mail:inspektor@cbi24.pl

Pliki cookies

UWAGA!
Ten serwis używa plików cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki
oznacza zgodę na to.


Mazowiecki Informator
dla Rodziców
i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Informator

Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Spoleczny

Dzialaj LokalnieBIP LO WARKA

Cesir

Dworek na Dlugiej

tv.warka

Krewniacy

Fundacja Swietego Mikolaja

Stopklatka