Wystawa pokonkursowa „ Obserwatorzy ptaków” w gościnnych progach Biblioteki Publicznej w Warce

„Ptaki – jakie są, każdy widzi”, powiedziałby autor encyklopedii „Nowe Ateny”, ksiądz Benedykt Chmielowski. Ze skrzydlatymi istotami spotykamy się na co dzień, równie często

w mieście, jak i na wsi. Nasza wiedza o nich, zazwyczaj – bardzo powierzchowna, kończy się na kilku gatunkach Od biedy , odróżnimy jeszcze wróbla od gołębia, szpaka od sikorki, indyka od koguta. Ale co z całą rzeszą naszych „braci mniejszych”, do których bez wątpienia należą nie tylko jaskółki, gżegżółki, piegże czy jastrzębie, ale też te bardziej egzotyczne, jak pelikany, kondory czy marabuty. Portretowane przez malarzy („Madonna ze szczygłem” Rafaela Santiego), z upodobaniem inspirujące  pisarzy (Bruno Schulz, „Ptaki”) i wszelkiej maści artystów, o ornitologach nie wspominając.

Jak prezentują się ptaki, uchwycone w kadrze przez uczniów Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego? Zobaczcie sami, podziwiając prace , umieszczone między regałami pełnymi książek. Wystawa, jak podkreśla  pani Joanna Jatymowicz, dyrektor biblioteki, wzbudza zainteresowanie, i podziw, odwiedzających czytelników. Autorami nagrodzonych fotografii są uczniowie Liceum im. P. Wysockiego  oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

im. 1PLM „Warszawa” w Warce- między innymi Andrea Czasak, Jakub Zalewski (laureaci konkursu) , a także Klaudia Chodór, Daria Tobiasz, Dominika Pisarek, Dominika Chojniak, Patryk Glinka, Grzegorz Jastrzębski, Jakub Pyszyński.

Odwiedzając bibliotekę, spróbujcie wpisać się w modny trend „Lubimy czytać”. Bo przecież od dziecka lubimy książki. Nie tylko te, z obrazkami.

Zachęcają:

Małgorzata Mrozek, Mariola Rękawik

Kontakt

ul. Warszawska 45, 05-660 Warka
tel. (48) 667 23 26, fax (48) 667 36 23
e-mail: sekretariat.lowarka@grojec.pl

Drodzy Uczniowie i Rodzice

Zapraszamy

zaproszenie

Elektroniczny naboru do szkoły Instruktaż

zaproszenie

RODO


Inspektor: Łukasz Kalinowski
e-mail:inspektor@cbi24.pl

Pliki cookies

UWAGA!
Ten serwis używa plików cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki
oznacza zgodę na to.


Mazowiecki Informator
dla Rodziców
i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Informator

Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Spoleczny

Dzialaj LokalnieBIP LO WARKA

Cesir

Dworek na Dlugiej

tv.warka

Krewniacy

Fundacja Swietego Mikolaja

Stopklatka