LIRYCZNA PIWNICA W DWORKU NA DŁUGIEJ

17 listopada w piwnicy Dworku na Długiej, miałam przyjemność uczestniczyć w dziesiątym już Dobrym Wieczorze. Zapytacie może – co to takiego? Już tłumaczę! To mały zakątek, zazwyczaj piątkowych, wieczornych już godzin, gdzie można zanurzyć się w słowach i emocjach.
To spotkanie z poezją.

Podczas dziewięciu już takich wieczorów, nasi lokalni twórcy, przelewając myśli na papier, mogli zaprezentować to, co jest dla nich ważne, co istotne. Grono to z każdą chwilą powiększało się o nowe twarze i zarysy nowych długopisów i piór. W pewnym momencie również i ja postanowiłam tam zawitać. Któregoś dnia znalazłam informację w gazecie, któregoś zaś z następnych dni tam powędrowałam. I wiecie co? To była fantastyczna decyzja!

Ten wieczorek był jednak niezwykły nie tylko ze względu na pełną liczbę, ale także… przez wydany tomik. Oto ,,Pierwszy Dobry Wieczór’’, na którego karkach znaleźć można twórczość bywalców tej lirycznej piwnicy. Wśród 60 stron pozornie nikłej, niebieskiej książeczki znajdziecie wiersze Dawida Batte, Dariusza Bekasa, Julii Cicheckiej, Andrei Czasak, Pauliny Grabowskiej, Janusza Gwary, Agaty Kowalczyk, Dawida Matysiaka, Stefana Posocha, Michała Rutkowskiego, Ewy Szewczyk oraz Tomasza Wdowiaka. Publikacja zawiera ponadto opowiadanie Andrei Czasak pt. ,,Lukrecja’’, które zdobyło 3 nagrodę w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Komornickiej w kategorii ,,młodzież proza’’.

Dobre Wieczory to jednak nie tylko słowa. Dacie wiarę, że spotkać można tu nawet człowieka, który dzieła sztuki tworzy… z liści? Maluje na nich piękne krajobrazy, chwyta piękno chwili. Naprawdę niezwykły talent. Zatrzymane momenty można też było obejrzeć tego listopadowego dnia w fotografiach, przyozdabiających to miejsce. Znalazły się tam zdjęcia Agaty Kowalczyk, a także kilka moich. Ponadto, po każdym z takich spotkań odbywają się klimatyczne koncerty w ramach cyklu dWorek z piosenką.

Jak widać – spotkania te to nie tylko poezja pisana, ale także po prostu ta, niekiedy codzienna wokół nas. To ludzie, których tam spotykamy i z którymi się spotykamy. To stali bywalcy, jak i nowi goście. To każdy, kto tylko zechce przyjść i posłuchać. I może również… wyciągnąć coś swojego z szuflady?

Opracowała: Andrea Czasak
uczennica klasy Ia

Moje miejsca

Kontakt

ul. Warszawska 45, 05-660 Warka
tel. (48) 667 23 26, fax (48) 667 36 23
e-mail: sekretariat.lowarka@grojec.pl

Pliki cookies

UWAGA!
Ten serwis używa plików cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki
oznacza zgodę na to.


Mazowiecki Informator
dla Rodziców
i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Informator

Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Spoleczny

Dzialaj LokalnieBIP LO WARKA

Cesir

Dworek na Dlugiej

tv.warka

Krewniacy

Fundacja Swietego Mikolaja

Stopklatka