DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października 2017 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszego liceum zaprezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności aktorskie i muzyczne w zróżnicowanych tematycznie występach artystycznych pod wspólnym tytułem „Kochamy naszych Belfrów”. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Radny Powiatu Grójeckiego, Pan Wiesław Czerwiński oraz zawsze wierne naszej szkole mamy z Rady Rodziców.

Konferansjerkę prowadzili uczniowie klasy II b (Wiktoria Nowocin i Mikołaj Cichy). Pierwszą artystką, która pojawiła się na scenie była Kinga Krawczyk z klasy I a, która zaśpiewała piosenkę „Rzeka marzeń”. Następnie rozmarzona publiczność mogła podziwiać umiejętności gry na gitarze artysty z dalekiej i egzotycznej Turcji Kingira Alkima, który przez najbliższy rok szkolny będzie uczniem klasy III a. Kolejni wykonawcy reprezentowali klasę II b w skeczu „1 z 10”. Prowadzący Michał Gardzisz przedstawił zawodników, w których wcielili się Bartek Baczyński (Klasowe Ciacho), Wiktoria Kieturakis (Lalunia), Karolina Wojciechowska (Malarka), Irena Arsieniewa (Głupia), Seweryn Makowski (Mądry Człowiek), Katarzyna Lenarczyk (Grażyna), Anna Gajewska (Pani Zdrówko), Aleksandra Maciak (Pani 500plus) oraz Bartek Sikorski (Geek). Uczniowie musieli odpowiadać na niezwykle trudne pytania dotyczące naszej szkoły oraz nauczycieli w niej uczących. Następnie dla wszystkich ‘belfrów’ uczących w klasie I a, miłośniczka języka polskiego i znana poetka (Andrea Czasak) wyrecytowała napisany przez siebie ‘Wiersz o nauczycielach’. Andrea nie chciał zejść ze sceny i zaśpiewała jeszcze ‘Takie Tango’. Po tej uczcie wokalnej usłyszeliśmy utwór na pianino „River Flows In You” w wykonaniu Kingi Krawczyk. Po tym występie pojawiły się Agata Aleksandra Kacprzak, które zagrały siebie w skeczu pt.: „Bliźniaczki”. Wszyscy dowiedzieli się co się naprawdę dzieje na Discovery Channel i Szklanej Pułapce, czyli na lekcjach geografii oraz chemii. W kolejnym punkcie programu zobaczyliśmy zespół Moderato, w którym wystąpiła uczennica klasy III a Wiktoria Korczak. Ich występ był trzymany w tajemnicy, stąd też nauczyciele i uczniowie byli mile zaskoczeni, że specjalnie dla nich zagrają prawdziwi zawodowcy. Na sam koniec występów artystycznych Kinga Andrea zaśpiewały „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia”.

Wszystkim uczestnikom powyższego programu dziękuje autor scenariusza Janusz Rejnchard. Uczniowie udowodnili, że nie tylko poza szkołą potrafią się dobrze bawić. Pamiętajmy także o „niewidzialnych” autorach tego programu, czyli obsłudze technicznej oraz osobach odpowiedzialnych za udekorowanie sceny z klasy III b  i wszystkich tych co pomagali, ale nie chcieli się ujawnić. Słowa uznania oraz gratulacje wszystkim realizatorom tego programu złożyła Pani Dyrektor, Wiesława Zielonka

Kontakt

ul. Warszawska 45, 05-660 Warka
tel. (48) 667 23 26, fax (48) 667 36 23
e-mail: sekretariat.lowarka@grojec.pl

Pliki cookies

UWAGA!
Ten serwis używa plików cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki
oznacza zgodę na to.


Mazowiecki Informator
dla Rodziców
i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Informator

Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Spoleczny

Dzialaj LokalnieBIP LO WARKA

Cesir

Dworek na Dlugiej

tv.warka

Krewniacy

Fundacja Swietego Mikolaja

Stopklatka