Sukcesy naszych uczniów. Matura 2017 w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego w Warce

„Żyjemy w czasach ogromnego nadmiaru: słów, idei, techniki, siły, a także sztuki, która- w swych masowych przejawach- stara się ogarnąć całość ludzkich doświadczeń, często kosztem swych artystycznych wizji. Ten nadmiar uniemożliwia porozumienie, bez którego przecież nie sposób wyobrazić sobie życia w społeczeństwie”. (ks. Jan Sochoń)

Lubimy być chwaleni i nagradzani. Cieszą nas sukcesy własne, naszych bliskich, a w odniesieniu do szkoły- sukcesy naszych uczniów, wychowanków. Sukcesem dla jednych będzie dostanie się do szkoły, czy na studia, i wytrwanie, by ją (je) skończyć. Inni uznają za sukces czas potrzebny do bycia z rodziną, dla jeszcze innych są to laury, medale, puchary, rankingi czy wpis do Księgi Guinnessa. Żyjemy w dobie nieustannych rankingów, choć ciągłe porównywanie się z innymi- na dłuższą metę- prowadzić może do rozgoryczenia czy frustracji.

Nasi tegoroczni maturzyści osiągnęli ogromny sukces- ukończyli szkołę średnią, i w większości poradzili sobie z progiem egzaminu dojrzałości. Najwyższe wyniki osiągnęła uczennica klasy III b, Karolina Długokińska. Karolina zdobyła, na poziomie podstawowym, 100% z egzaminu maturalnego tak z matematyki, jak i z języka angielskiego, zaś z języka polskiego- 81%. Najwyższe wyniki ,po sto procent z wybranych przedmiotów, na poziomie podstawowym, osiągnęli także- Piotr Buczkowski     (z języka angielskiego) oraz Iryna Vatylyk i Nataliia Nykoliuk, z języka rosyjskiego.

Nasz „ współczynnik sukcesu” okazał się dużo wyższy niż tzw. średnia krajowa, a także wyższy niż średnia regionu. Zdawalność w LO Warka, wyniosła 95,75%. Zdawalność matury w powiecie grójeckim wyniosła 71%, w piaseczyńskim- 78%, w radomskim- 85%, w mieście stołecznym Warszawa- 86%, zaś w województwie mazowieckim- 80%. Dużo wyższe, niż wynik ogólnopolski okazały się osiągnięcia uczniów z języka polskiego- średni wynik naszych uczniów- na poziomie podstawowym to 66%, wynik w kraju- 56%. Najwyższe osiągnięcia z tego przedmiotu zdobyli : Aleksandra Dąbrówka (91%- PP), Iryna Vatylyk (87%- PP, 80%- PR), Magdalena Górniewicz (86%- PP), Paulina Świdlicka (84%- PP). Dla większości takie pojęcia , jak staniny czy mediana nic nie znaczą.         I niech tak pozostanie.

Tymczasem dobiegają końca najdłuższe wakacje tegorocznych maturzystów. Większość z nich podejmie studia na wybranych , często – wymarzonych kierunkach. Życzmy im, by udało im się spełnić marzenia i znaleźć swoje miejsce w życiu.

Opracowała

Mariola Rękawik

Kontakt

ul. Warszawska 45, 05-660 Warka
tel. (48) 667 23 26, fax (48) 667 36 23
e-mail: sekretariat.lowarka@grojec.pl

Pliki cookies

UWAGA!
Ten serwis używa plików cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki
oznacza zgodę na to.


Mazowiecki Informator
dla Rodziców
i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Informator

Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Spoleczny

Dzialaj LokalnieBIP LO WARKA

Cesir

Dworek na Dlugiej

tv.warka

Krewniacy

Fundacja Swietego Mikolaja

Stopklatka