W nagrodę do Brukseli

Nazywam się Maciek Szajner i jestem uczniem klasy II a LO w Warce. W dniach 16-20 br. wyjechałem na wycieczkę do Brukseli z Weroniką Rączką pod opieką pani dyrektor Wiesławy Zielonki na zaproszenie Europosła PiS Zbigniewa Kuźmiuka. Wycieczka ta była nagrodą za pierwsze miejsce przez mnie i drugie przez Weronikę w konkursie „Żołnierze Wyklęci Walka o Pamięć i Cześć”, który był organizowany przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego. W naszym liceum przygotowaniem do tego konkursu kierował pan Artur Kaczmarek. W dniu 16 czerwca br. zebraliśmy się na rynku w Radomiu. Początkowo czułem się trochę niepewnie, gdyż w tej wycieczce uczestniczyło wielu moich rówieśników z innych szkół średnich, ale jak wyruszyliśmy do stolicy Belgii szybko się zintegrowałem z grupą i miło spędziłem z nimi całą wycieczkę. Po całonocnej drodze dojechaliśmy do celu około godz. 17. Zostaliśmy zakwaterowani w Hotelu Agenda Louise, który mieści się w Centrum Brukseli. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na wspaniałą obiadokolację, mogliśmy skosztować wyśmienite dania i desery, niektóre potrawy kosztowałem pierwszy raz w życiu i ku mojemu zaskoczeniu wszystkie bardzo mi smakowały.

W niedzielę zwiedzaliśmy Brukselę. Zwiedziliśmy główne ulice Brukseli, Łuk Triumfalny, Muzeum Autoworld, Atomium, Muzeum Dalekiego Wschodu, Pałac Królewski Filipa I króla Belgii. Naszą przewodniczką była pani Maria Kozińska mieszkająca  w Brukseli, która okazała się być bardzo miłą  i wspaniałą osobą. Mieliśmy też okazję skosztować oryginalnych belgijskich frytek smażonych na smalcu z prawdziwym belgijskim majonezem.

Drugi dzień czyli poniedziałek to był ostatni dzień pobytu w Belgii. Tego dnia odwiedziliśmy Parlament Europejski. Dowiedzieliśmy się interesujących rzeczy, między innymi jak wygląda praca w Parlamencie, kto, za co odpowiada i jak wygląda zwykły dzień w tej instytucji. Następnie spotkaliśmy się z Europosłem, Zbigniewem Kuźmiukiem, który odpowiedział mam na wszystkie nasze pytania. Na koniec dostaliśmy skromne upominki. Następnie zwiedzaliśmy dalej Brukselę z panią Marią. Potem wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

20 czerwca po południu wróciliśmy cali, zdrowi i pełni wrażeń.

Kontakt

ul. Warszawska 45, 05-660 Warka
tel. (48) 667 23 26, fax (48) 667 36 23
e-mail: sekretariat.lowarka@grojec.pl

Pliki cookies

UWAGA!
Ten serwis używa plików cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki
oznacza zgodę na to.


Mazowiecki Informator
dla Rodziców
i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Informator

Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Spoleczny

Dzialaj LokalnieBIP LO WARKA

Cesir

Dworek na Dlugiej

tv.warka

Krewniacy

Fundacja Swietego Mikolaja

Stopklatka