Finał Konkursu w Białobrzegach!

14 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach, odbył się drugi uroczysty finał III edycji konkursu pt.: „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”. Wzięli w nim udział uczniowie z liceów i szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku, organizatorem uroczystości był wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Z kolei współorganizatorami tegorocznej edycji byli: posłowie Dariusz Bąk i Marek Suski, eurodeputowani Zbigniew Kuźmiuk i Zdzisław Krasnodębski, Starosta Powiatu Białobrzeskiego Andrzej Oziębło, Burmistrz Adam Bolek, a także dyrektor szkoły Pani Iwona Śliwa.
W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się aż dwanaście liceów i zespołów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu białobrzeskiego, grójeckiego i przysuskiego. Naszą szkołę reprezentowali godnie: Katarzyna Dobrowolska, Mateusz Lockley, Weronika Uliasz, Natalia Lockley i Piotr Barański. Konkurs przeprowadzany był w dwóch etapach. Podczas pierwszego, uczniowie przedstawili swoje prezentacje multimedialne na temat wybranej postaci, uczestnika podziemia antykomunistycznego. Z kolei podczas II etapu uczestnicy rozwiązali test sprawdzający wiedzę, składający się z 55 pytań przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej.
Wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, przewidział dla zwycięzców bardzo atrakcyjne nagrody, w tym, dzięki uprzejmości eurodeputowanych Zbigniewa Kuźmiuka i Zdzisława Krasnodębskiego, trzy miejsca na wyjazd do Brukseli, a także tablety, eBooki, odtwarzacze MP3 i wiele innych. Niestety naszym uczniom nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu. Najlepszym z Nich do miejsca na podium zabrakło zaledwie pięciu punktów.

Kontakt

ul. Warszawska 45, 05-660 Warka
tel. (48) 667 23 26, fax (48) 667 36 23
e-mail: sekretariat.lowarka@grojec.pl

RODO


Inspektor: Jacek Koziński
e-mail:inspektor@cbi24.pl

Pliki cookies

UWAGA!
Ten serwis używa plików cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki
oznacza zgodę na to.


Mazowiecki Informator
dla Rodziców
i Opiekunów Dziecka
z Niepełnosprawnością

Informator

Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Spoleczny

Dzialaj LokalnieBIP LO WARKA

Cesir

Dworek na Dlugiej

tv.warka

Krewniacy

Fundacja Swietego Mikolaja

Stopklatka